Dania Wegańskie i Wegetariańskie

Dania Wegańskie i Wegetariańskie są to dania w które obfituje kuchnia japońska. Dlatego w naszej ofercie też jest kuchnia wegańska i wegetariańska.

Sztuką jest przede wszystkim robieniem dań ze świeżych i nie przetworzonych produktów. Wbrew pozorom tego typu kuchnia jest dużo bardziej pracochłonna jak i bardziej kosztowana. Jednak w informacjach zamieszczonych na naszej głównej stronie możesz zobaczyć dlaczego kuchnia japońska którą kultywujemy jest taka właśnie dobra dla Twojego zdrowia: https://sushiswidnik.pl/kuchnia-japonska/

Dania Wegańskie i Wegetariańskie

Pragnąc by nasza strona nie była tylko miejscem do zamawiania dań, ale też miejscem gdzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na początek chcemy wyjaśnić pojęcia wegetarianizmu i weganizmu, oraz jakie są różnice:

Pojęcie kuchnia wegetariańska określa pożywienie, które ani nie zawiera mięsa, ani nie zostało przygotowane na bazie pochodzącej z mięsa (np. na rosole drobiowym). Laktoowowegetarianie (najczęściej spotykany typ wegetarian w zachodnim świecie) spożywają nabiał, laktowegetarianie (typ wegetarian o najdłuższej tradycji, najczęstszy w Indiach) wykluczają jaja, ale nie inne produkty nabiałowe. Najbardziej radykalne diety wegetariańskie to weganizm i frutarianizm, które odrzucają wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym miód.

Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuchnia_wegetaria%C5%84ska

Weganizm – styl życia, którego jedną z cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Weganie dążą jednak do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia.

Rezygnują ze spożywania nie tylko mięsa, ale także innych produktów pochodzenia zwierzęcego, których wytwarzanie wiąże się z eksploatacją zwierząt, takich jak: nabiał (w tym jajka) oraz miód. Weganie nie stosują kosmetyków i nie kupują ubrań powstałych z odzwierzęcych surowców (skóry, futra, wełna, jedwab), nie biorą udziału w rozrywkach, w których wykorzystuje się zwierzęta (polowania, zoo, rodeo, cyrk, oceanarium). Bojkotują także wszelkie produkty testowane na zwierzętach. Zawieszenie przestrzegania tych zasad dopuszczają tylko kiedy jest to niezbędne do przetrwania.

Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Weganizm

Kuchnia wegańska i wegetariańska

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne dania wegańskie i wegetariańskie – przede wszystkim mamy nadzieję, że tak jak inne nasze dania staną się Twoim przysmakiem:


FISHKAsushi - Bulion z warzywny i pierożki gyoza z warzywami

Bulion z warzywny + pierożki gyoza z warzywami

Opis: Bulion z warzywny + pierożki gyoza z warzywami

Cena 25zł


FISHKAsushi - Wege set 24 sztuki

Wege set – 24 sztuki (2-3 osoby)

Opis: Furo wega x6 Hosomaki z kanpyo w tempurze x8 Hosomaki z awokado x8 Nigiri z awokado x2

Cena 58zł


Futomaki wega – 6 sztuk

Opis: Awokado, ogórek, kanpyo, rzepa, sałatka

Cena 19zł


Futomaki Wegetariańskie – 6 sztuk

Opis: Papryka, serek, omlet tomago, ogórek, grzyby Shiitake

Cena 20zł


Hosomaki z kanpyo – 8 sztuk

Opis: Kanpyo – Gotowane i przyprawione, suszone włókno tykwy, czyli rodzaju tropikalnej dyni.

Cena 17zł


FISHKAsushi - Hosomaki z awokado - 8 sztuk

Hosomaki z awokado – 8 sztuk

Opis: Awokado

Cena 16zł


Hosomaki z rzepą – 8 sztuk

Opis: Rzepa

Cena 14zł


Hosomaki z mango – 8 sztuk

Opis: Mango

Cena 16zł


Hosomaki z ogórkiem – 8 sztuk

Opis: Ogórek

Cena 16zł


Kuchnia japońska to przede wszystkim nasza pasja. Przez to cały czas rozwijamy się jako restauracja, dodajemy nowe dania, wprowadzamy nowe produkty. Zapraszamy – zaglądaj do nas częściej – aby poznać nasze nowe dania.

Dania Wegańskie i Wegetariańskie
Dania Wegańskie i Wegetariańskie

Menu jest podzielone na działy:

Kuchnia Ukraińska

Call Now Button