Dania kuchni ukraińskiej

Dania kuchni ukraińskiej są dość bliskie naszej kuchni są jednak też pewne ciekawostki i różnice. Przekonaj się zamawiając takie dania …

Dania kuchni ukraińskiej

Kuchnia ukraińska to coś, co stało się modne w ostatnich czasach. Przygotowanie takich potraw jest jeszcze łatwiejsze, jeśli mieszka się na Ukrainie. Właścicielka restauracji Sushi jest rodowitą Ukrainką.

Zna ukraińską kuchnię bardzo dobrze, bo … się na niej wychowała. Pierwsze kroki w gastronomii stawiała pracując jako asystentka szefa kuchni. Ponadto, posiada praktyczne doświadczenie zdobyte podczas pracy w restauracjach w na Ukrainie.

Dania kuchni ukraińskiej warenyky
Dania kuchni ukraińskiej warenyky

Kuchnia ukraińska to prawdziwe odkrycie dla tych, którzy umieją gotować. A jest to jeszcze łatwiejsze, jeśli mieszkało się na Ukrainie. Właścicielka restauracji Sushi jest rodowitą Ukrainką. Zna ukraińską kuchnię bardzo dobrze, bo się na niej wychowała.

Ukraina, nazywana „koszykiem chleba Europy”, słynie nie tylko z barszczu, pielmieni i zup. Kuchnia tego kraju jest legendarna ze względu na rustykalne, uduchowione dania przygotowywane z najlepszych lokalnych składników.

Kuchnia ukraińska w naszym menu

Dość często klienci pytali mnie skąd pochodzisz? Cóż odpowiadałam im, że z Ukrainy. Kiedy zaczęła się wojna na Ukrainie klienci zaczęli pytać o dania z mojej ojczyzny.

Na początku dałam spróbować to co gotuję zaufanym klientom dodatkowo do zamawianego Sushi.

Gdy okazało się, że to im smakuje, postanowiłam kilka dań wprowadzić na próbę.

Oto jest – gotowe menu, a w nim kilka dań kuchni ukraińskiej:

Dania kuchni ukraińskiej - barszcz
Dania kuchni ukraińskiej – barszcz

Dania kuchni ukraińskiej

Dania kuchni ukraińskiej

Dodaj komentarz

Call Now Button