Sushi classic Uramaki Philadelphia 8 sztuk

Uramaki Philadelphia to jeden z najpopularniejszych rodzajów sushi. Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu serkowi Philadelphia.

Te jedna z najpopularniejszych odmian futomaków – maki z serkiem Philadelphia (tzw. Philadelphia maki). Uramaki – „ura” znaczy odwrotnie.

W skład zestawu wchodzi:

  • Łosoś,
  • Serek Philadelphia ,
  • Ogórek,
  • Awokado
FISHKAsushi - Philadelphia 8 sztuk
FISHKAsushi – Philadelphia 8 sztuk

A czy wiesz, że …

Serek Philadelphia jak sama nazwa wskazuje pochodzi z … Nowego Jorku. Historia najpopularniejszego na świecie kremowego serka zaczyna się w 1872 roku w Nowym Jorku (ta data – w odróżnieniu od miejsca, które mogłoby powodować pewną konfuzję – widnieje zresztą na opakowaniach serka do dziś). Pewien serowar o nazwisku William Lawrence planował przygotować popularny w tym czasie ser neufchâtel. Jest to jeden z najstarszych francuskich serów, który pochodzi z Normandii i nieco przypomina camemberta: ma białą skórkę i kremowe, leciutko kruszące się wnętrze. Lawrence’owi coś się jednak pomyliło, użył w przepisie zbyt dużo śmietany i uzyskał produkt nadający się raczej do smarowania niż krojenia, który został szybko nazwany cream cheese – serkiem śmietankowym.

Na podstawie informacji ze strony: https://przeszloscodkuchni.com/2021/06/21/serek-philadelphia/
FISHKA sushi - Philadelphia 8 sztuk
FISHKA sushi – Philadelphia 8 sztuk
Call Now Button